پودر فرو منگنز

خانه پودر فرو منگنز

از ترکیب اکسید منگنز و اکسید آهن فرومنگنز تشکیل میشود که به 3 گروه فرونگنز پرکربن، فرومنگنز متوسط کربن و فرومنگنز کم کربن تقسیم بندی می­شوند. منگنز فلزی است به رنگ نقره ای و بسیار سخت که قسمت عمده منگنز استخراج شده از معادن برای مصرف متالورژیک و جوشکاری به صورت کلوخه و پودر میکرونیزه شده کاربرد دارد و مابقی آن در صنایع شیمیایی، الکترونیک، تولید لاکهای صنعتی مصرف زیادی دارد.

با توجه به اینکه بیشترین مصرف منگنز و فرومنگنز در صنایع  جوش به صورت دانه بندی در گریدهای با کربن حدود 1.5% (متوسط کربن ) و 0.8% (کم کربن ) می باشد، شرکت متالورژی پودر خراسان به صورت روتین دو گرید را در دانه بندی های متناسب با صنعت جوش و براساس درخواست مشتری تولید می نماید، همچنین درصورت سفارش مشتری فروسلیس پر کربن نیز در لیست محصولات شرکت می­باشد.

از خصوصیات این فلز می­توان اشاره کرد که در صورت اضافه شدن مقدار مشخصی از آن (بسته به نوع روکش الکترود یا پودر جوش و فرمولاسیون سازنده) می­توان خطر شکست پذیری را کاهش و استحکام و مقاومت را افزایش داد.

به طور کلی منگنز به عنوان یکی از پنج عنصر آلیاژی اصل در فولادها می­باشد و با افزایش آن علاوه بر بالابردن مقاومت جوش به ترک باعث بهبود کیفیت و اکسیژن زدایی بهتر بطن جوش می­گردد.